YourTurn 2 – Jak konferencję zamieniliśmy w warsztaty?

Podobnie jak za pierwszym razem, tak i w tym roku chcieliśmy zrobić coś czego nikt inny wcześniej nie zrobił. Skoro konferencja się udała i wzbudziła ogromne zainteresowanie, to czemu nie mielibyśmy spróbować z warsztatami i czystą praktyką?


Początki

Na samym początku musieliśmy stworzyć koncept całego przedsięwzięcia. W tym miejscu pojawiło się wiele sporów i tysiące pomysłów na to, w jakim duchu powinna zostać zrealizowana “dwójka”. Finalnie postawiliśmy na emocje, pracę z kamerą i kulisy tworzenia filmów na YouTube. Po przygotowaniu biznes planu naszej imprezy, załatwieniu sali konferencyjnej oraz miejsca do spania dla naszych prelegentów, rozpoczęliśmy proces układania harmonogramu zajęć i promocji wydarzenia. W tym czasie niezawodny okazał się Matt Olech, który samodzielnie stworzył program szkolenia, dzięki czemu mogliśmy poświęcej więcej energii i czasu na przemyślenie procesu promocji.

Film promocyjny

Agencja TalentMedia udostępniła nam studio, w którym nagraliśmy film. Został on obejrzany ponad 16 tysięcy razy w przeciągu ZALEDWIE dwóch tygodni! Ze względu na udostępnienia, pozytywne wspominania zeszłorocznych uczestników i przemyślaną kampanię Ad Choices materiał trafił do zainteresowanych.
Przy produkcji wykorzystaliśmy technologię green screen oraz kilka paczek animacji kupionych na stocku.

Statystki zaangażowania i wyniki promocji filmu na Facebooku.

Aby móc wziąć udział w szkoleniu uczestnicy musieli podzielić się z nami podstawowymi danymi oraz odpowiedzieć na pytania:
Czego oczekujesz od szkolenia?
Czym się interesujesz?
Miałeś już kontakt z tworzeniem treści do Internetu (np. na YouTube)?
Czym chcesz podbić Internet? Masz już pomysł na siebie?

Udział był  całkowicie DARMOWY, ale ograniczony dla 80 osób. Dlatego po przekroczeniu liczby zgłoszeń wybraliśmy tych ludzi, którzy najciekawiej odpowiedzieli na zadane przez nas, w ankiecie, pytania.
Mając na uwadze fakt, iż człowiek najwięcej wiedzy przyswaja poprzez doświadczanie i pracę w grupie – taką metodę pracy wybraliśmy za przewodnią w drugiej edycji YourTurn.

Do wszystkich osób, które przesyły proces rekrutacji wysłaliśmy maila z zaproszeniem na szkolenie.

Przygotowania

Przed eventem nasz zespół trenerów (progresywni) został przeszkolony przez Matta i Beatę, tak by każda grupa realizująca ten sam program wyniosła podobne wartości. Przećwiczyliśmy wyciąganie z uczestników odpowiedzi na zadawane pytania – po to, żeby jak najwięcej pracowali. Za każdym razem kierowaliśmy rozmowę i zadanie w konkretną stronę, starając się przy tym zachować całkowitą neutralność i bliskość z uczestnikami szkolenia.


Żadne słowa nie są w stanie oddać uroku atmosfery jaką wspólnie stworzyliśmy… Dziękujemy i już teraz zapraszamy na kolejne edycje!

Zobaczcie jak było w tym roku!