Wybór pierwszej pracy bardzo często wpływa bezpośrednio na to, gdzie znajdziesz się za dziesięć lat. Kiedy podjąć się pierwszej pracy, aby wszystko ułożyło się jak powinno? 🙂
Fundusze, które przeznaczają ci rodzice nie są wystarczające? Chcesz nabyć doświadczenie, ale nie masz wystarczająco dużo odwagi lub myślisz, że nie jesteś gotowy/a na pierwszą pracę? Chcesz zacząć pracować ale wolisz spędzać wolny czas przyjemniej? Progresywni.eu idą z pomocą! W tym artykule przedstawimy ci plusy podejmowania pierwszych zleceń w młodym wieku oraz udowodnimy, że im rozpoczniesz pracę szybciej – tym lepiej.
Rozpoczęcie pracy to nie tylko nowe źródło funduszy, ale PRZEDE WSZYSTKIM ogromny zapas przydatnych lekcji i życiowego doświadczenia.
Czym Jest Faktoring i Czy Warto Skorzystać z Usług
1. Zarabiając samodzielnie poznasz wartość pieniądza
Operowanie pieniędzmi, na które samodzielnie zapracowałeś/łaś pozwoli ci zacząć je szanować i zrozumieć ich wartość. Zdasz sobie sprawę z tego ile trudu oraz pracy trzeba włożyć, by uzyskać równowartość innego produktu. Pomoże ci to w ograniczeniu rozrzutności swojego kapitału. Znacznie ciężej będzie ci wydać pieniądze na drogą kawę w kawiarni, jeśli uświadomisz sobie, że musiałeś/łaś poświęcić na nią godzinę swojej pracy. 🙂
JAK SIĘ ROZWIJAĆ? 18 PROSTYCH PORAD
2. Przestaniesz marnować czas
Jeśli zaczniesz pracować wieku szkolnym będziesz musiał/a poświęcić swoje weekendy czy wakacje. Wiąże się to niestety z tym, że stracisz czas poświęcony na siebie i ograniczy to chwile, które uprzednio poświęcałeś/łaś na przyjemności. W szerszej perspektywie jest to jednak zaleta. Praca wytworzy w tobie działalność systematyczną, co przyczyni się do lepszej organizacji, produktywności i braku poczucia ciągłego marnowania czasu.
3. Zdobędziesz umiejętności komunikacyjne i zrozumiesz ludzi
Praca, która będzie od ciebie wymagała ciągłego kontaktu z klientami sprawi, że lepiej zrozumiesz sposoby komunikowania się z ludźmi, ich podejście do problemu i ich wymagania. Na codzień otaczamy się w najbliższym towarzystwie, które nieczęsto bywa mocno zróżnicowane. Prace takie jak kelner, sprzedawca lodów czy kasjer pozwolą ci spotkać się z różnymi charakterami. Twój szef niewątpliwie będzie wymagał od ciebie komunikatywności, która nauczy cię tego jak zachowywać się w stosunku do odmiennych typów ludzi. Jest to też ogromna lekcja pokory i cierpliwości. Zapewne już pierwszego dnia usłyszysz, że do nerwowych i nieprzyjemnych klientów należy podchodzić z wielkim opanowaniem i spokojem.
Skrytka bankowa – ile kosztuje, czym jest, jak działa i kto może założyć?
4. Lepiej wejdziesz w “życie dorosłych”
Wykonując zlecenia i swoje obowiązki będziesz miał styczność z ludźmi znacznie starszymi od ciebie, jednak będą traktowali cię jako pracownika czy sprzedawcę, a nie ,,młodego chłopaka”. Sprawi to, że wydoroślejesz emocjonalnie. Nauczy cię to zrozumienia innego systemu wartości, niż tego, który przedstawiają twoi rówieśnicy. Podejmowanie pierwszych prac w młodym wieku to również bardzo istotny punkt w CV. Pracodawcy znacznie chętniej zatrudniają ludzi z doświadczeniem, często stawiają to nawet ponad kwalifikacje i osiągnięcia teoretyczne.
5. Poznasz ludzi
Pierwsza praca to nowe miejsce, nowe towarzystwo i nowe kontakty. Twoi współpracownicy będą osobami, z którymi będziesz spędzać więcej czasu niż z przyjaciółmi. Stworzy to ogromne więzi, które pozwolą ci dalej rozwijać się w zawodzie, a może nawet skorzystać z nich przy kontynuowaniu swojej kariery podejmując się pracy w innych sektorach rynku.
Kiedy dojdzie przelew – Sprawdź Bank i Sesje Elixir!
6. Zdyscyplinujesz się
Wakacje, znajomi się dobrze bawią na imprezie, a ty musisz spadać, bo rano do pracy? Nie ma czego im zazdrościć, w tej sytuacji to ty jesteś na wygranej pozycji. Obowiązek pójścia do pracy wytworzy w tobie poczucie odpowiedzialności – cechy, która niestety nie opisuje wielu młodych ludzi.
Uwaga! Opisane punkty nie odnoszą się do pracy u rodziców czy cioci, która jest dla nas zawsze miła i wszystko nam wybaczy. Zachęcamy do podjęcia prac w jeszcze nieodkrytych strefach, gdzie nikt nie będzie traktował cię ulgowo. To z pewnością nauczy dodatkowej dyscypliny i zrozumienia obowiązku pracy.
Aplikujesz na nowe stanowisko? Potwierdź swoje kompetencje certyfikatem. Jeśli nie masz pieniędzy na płatne szkolenia sprawdź darmowe kursy online
możliwości! 🙂
Zarabiasz? Super! Sprawdź jak oszczędzać pieniądze i zbieraj na wymarzone cele!
Dodatek: Praca w Call Center
Praca telemarketera postrzegana jest na polskim rynku jako przejściowa i tymczasowa. Młodzi ludzie, często decydują się na taki rodzaj zatrudnienia z powodu braku innych, lepszych możliwości. Stanowisko to, jest często bagatelizowane i spychane na dalszy plan. Rozważając ofertę pracy martwisz się o wielkość zarobków a także o swój rozwój intelektualny i osobisty. Czy Twoje obawy są uzasadnione? Nie do końca.
Wszystko zależy od miejsca, w którym zaczniesz pracować i własnego nastawienia. Musisz nauczyć się oddzielać emocje i podchodzić do zadań profesjonalnie. W Call Center nie brakuje spektakularnych karier i przykładów znaczącego rozwoju osobistego. Częste rozmowy telefoniczne wbrew pozorom kształtują charakter. Stanowisko telemarketera uczy nawiązywania kontaktów biznesowych, kształtuje pewność siebie a także jest szansą na zdobycie cennego doświadczenia z zakresu obsługi Klienta. Posada telemarketera w dobrej firmie Call Center nie jest więc ostatecznością a sporą możliwością rozwoju.