Skip to content Skip to footer

Najlepsze kierunki studiów w 2020 roku – sprawdź!

Wybór zawodu jest ważnym etapem w życiu każdego człowieka. Jest to decyzja, do której należy podejść tak odpowiedzialnie, jak to tylko możliwe, ponieważ ważne jest, aby znaleźć nie tylko interesujący i dobrze płatny zawód, ale także poszukiwany na rynku pracy. Rynek pracy ciągle się zmienia, a zawody, które były popularne 5 lat temu, dziś mogą być mniej potrzebne i mało opłacalne. Przewidywanie takich zmian nie jest łatwe. Dziś ciężko się nie zgodzić z tym, że świat przyszłości będzie pełen skomplikowanych projektów technicznych, a aby skutecznie nimi zarządzać, potrzebne będzie systemowe myślenie, dzięki któremu każda osoba będzie mogła szybko włączyć się w każdą działalność, zidentyfikować i rozwiązać problemy, a także zorganizować pracę zespołową. A więc jakie są zawody przyszłości? Na który kierunek studiów się zdecydować w 2020 roku?

Analityk systemowy

Analityk systemowy jest specjalistą, który zajmuje się analizą danych z określonego zakresu działalności firmy, a na podstawie obliczeń tworzy prognozy i zalecenia dotyczące rozwoju tej branży. Dziś analitycy systemowi są szeroko poszukiwani w branży IT. Analityk systemów bada i modeluje procesy biznesowe firmy, oferuje opcje optymalizacji. Specjaliści ci tworzą architekturę oprogramowania i badają ją w pracy. Aby zostać analitykiem systemowym, musisz ukończyć uczelnię informatyczną, techniczną lub matematyczną. Wiele firm chętnie przyjmuje odnoszących sukcesy absolwentów, nawet bez doświadczenia zawodowego, jeśli posiadają wiedzę na temat komputerów osobistych, rozumieją budowę systemów informatycznych, znają zasady analizy systemowej, znają techniczny język angielski. Jeśli specjalista ma doświadczenie zawodowe od 1 roku, automatycznie staje się bardzo poszukiwanym pracownikiem, a poziom jego wynagrodzenia wzrasta o połowę.

Praca analityka systemowego obejmuje 5-dniową pracę biurową z pełnym pakietem społecznym.

Specjalności informatyczne

W związku z globalną komputeryzacją naszego życia, coraz więcej firm potrzebuje specjalistów w dziedzinie technologii IT. Lista najbardziej poszukiwanych specjalności IT w roku 2020 obejmuje takie zawody:

  • Twórcy oprogramowania;
  • Programista;
  • Specjalista ds. bezpieczeństwa cybernetycznego;
  • Architekt systemu;
  • System-inżynier;
  • Inżynier www;
  • System-Administrator

Zawód specjalisty IT jest bezpośrednio związany z siedzącym trybem. Fakt ten należy wziąć pod uwagę przy wyborze specjalności, ponieważ ten rodzaj działalności wymaga nie tylko wytrwałości, ale także zdolności do szybkiej koncentracji, analizy i znalezienia rozwiązań pojawiających się problemów, znajomości technicznego języka angielskiego. Ta specjalność jest idealna dla osób z matematycznym lub analitycznym nastawieniem. Dobrym początkiem kariery po ukończeniu studiów lub specjalistycznych kursów, będzie dołączenie do rozwoju projektu wraz z innymi specjalistami. Zawód specjalisty IT jest dobrze opłacany, więc wybierając sferę technologii informatycznych dla swojej działalności, możesz być pewny przyszłości. Sprawdź kierunek Informatyka na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/informatyka.

undefined

Leave a comment