Skip to content Skip to footer

Jak się zrelaksować? 7 skutecznych sposobów na stres!

Jesteś wykończona pracą lub nauką? Masz za dużo na głowie i czujesz, że stres zaczyna zjadać Twoje zdrowie? Koniecznie musisz się odprężyć! Ale jak się zrelaksować?

Jeśli chwilowo pokłady Twojej wewnętrznej energii są na wyczerpaniu i nie masz siły by realizować to, co sobie zaplanowałeś- wiedz, że czas na relaks. Czas na relaks wyjątkowy- tj. szybki i efektywny. Tym razem podpowiemy Ci, jak możesz się na chwilę wyłączyć i nie mieć przy tym wyrzutów sumienia, że umyka Ci coś ważnego albo, że zaniedbujesz swoje obowiązki. Zaczynamy!

1. Oddychaj

Ale jak to? Przecież robię to przez 24h na dobę. Owszem, oddychasz, lecz musisz pamiętać o tym, że min. w jodze i medytacji Zen oddech odgrywa kluczową rolę. Umiejętne ćwiczenia wdechowe pozwolą Ci uregulować pracę ośrodka nerwowego, wyeliminują uporczywe bóle głowy, a Twój mózg otrzyma życiodajny w pracy tlen. Swoją chwilę relaksu zacznij więc od zwykłego na pozór oddechu.

2. Uśmiechnij się

 Nawet do samego siebie. Zmniejszysz w ten sposób częstotliwość uderzeń serca, zredukujesz stres oraz mimowolnie uspokoisz organizm. Nie wstydź się, spójrz na swoją uśmiechniętą twarz w lustrze albo zwyczajnie ciesz się z chwili odpoczynku, która właśnie trwa.

https://progresywni.eu/jak-sie-rozwijac-18-praktycznych-porad/

3. Tańcz

Aktywność fizyczna to doskonały sposób na to, żeby Twoim ciałem zawładnęły hormony szczęścia- endorfiny. Nie ma znaczenia, jaki rodzaj tańca wybierzesz. Ważne, żeby taniec ten przynosił Ci przyjemność. Poniżej możesz zobaczyć tzw. yogadance, czyli syntezę tańca oraz założeń filozofii indyjskiej.

4. Nie zaśmiecaj

…biurka oraz umysłu. W chwili, gdy chcesz się zrelaksować staraj się maksymalnie uporządkować otoczenie, w którym się znajdujesz. Zrób to po to, by jak najmniej niepożądanych bodźców docierało do Twojej świadomości. Dzwoniący telefon, zaległa faktura lub szeleszczące papiery nie będą Cię wówczas rozpraszać, a Ty zwyczajnie wyłączysz się i odpoczniesz.

https://progresywni.eu/jak-nauczyc-sie-szybko-czytac/

5. Zdrzemnij się

Bądź jak Einstein lub Da Vinci. Dzięki krótkiej( 20 minutowej) drzemce obniżysz poziom hormonu stresu w organizmie, przyspieszysz procesy zapamiętywania, a także wyostrzysz zmysły. Pozytywny wpływ snu na nasz organizm w takim wydaniu został potwierdzony również wynikami badań, które jednoznacznie wskazują na ów zbawienny wpływ drzemek na nasz układ nerwowy.

6. Porzuć na chwilę social media.

Nie marnuj całego czasu przeznaczonego na relaks na Facebook’a albo Snapchata. Masa obrazków i historii, które będziesz musiał przeanalizować nie wpłynie korzystnie na higienę Twojego umysłu- przyczynią się one jedynie do jego zaśmiecenia i to w momencie, kiedy naprawdę postawisz sobie za cel odpoczynek.

7. Zatroszcz się o siebie

Poświęć tę chwilę relaksu na troskę o samego siebie. Nie bój się zadać sobie pytanie o to, czego Ci brakuje albo czego pragniesz. Bądź dla siebie dobry- dzięki tej praktyce osiągniesz upragniony spokój oraz zyskasz energię do tego, aby dzielić się nią później z innymi.
Nikt nie zna nas przecież tak dobrze, jak my.

[kkstarratings]

Podsumowanie

Pamiętaj, że to jedynie propozycje na to, jak szybko i skutecznie się zrelaksować. Jeżeli masz jakieś sprawdzone przez Ciebie sposoby, to koniecznie podziel się nimi z najbliższymi, a następnie przystępuj do działania! Efektywny relaks i rozwój motorami sukcesu. Jeśli czujesz się zrelaksowany to koniecznie sprawdź nasz poradnik: jak mieć więcej energii!

https://progresywni.eu/jak-sie-skupic-14-mega-skutecznych-sposobow-na-koncentracje/

Leave a comment

0/5