Skip to content Skip to footer

Do czego może przydać Ci się networking?

Do czego może przydać Ci się networking? Dlaczego warto poznawać ludzi?

Dzisiaj dowiesz się, w jaki sposób interakcje z ludźmi, którzy Cię otaczają mogą zbudować twój sukces. Podpowiemy Ci także, na co warto zwrócić uwagę poszerzając grono znajomych oraz uwidocznimy, jak wielką wagę ma właśnie zespół, w jakim pracujesz nad projektem bądź… samym sobą. Zaczynamy!

Na początku przeanalizujmy dwie historyjki:

Bohaterem pierwszej z nich jest Adam, który przez całe życie otacza się niezmiennym gronem znajomych. Mimo, iż bardzo chciałby coś zmienić w swoim życiu, kurczowo trzyma się utartych rozwiązań i szlaków, przez co tkwi latami w stagnacji.

Z kolei Zbyszek stale otwiera się na nowe znajomości. Angażuje się w pracę samorządu szkolnego, nie boi się wychodzić w nowe miejsca- min. na szkolenia, eventy. Co prawda wewnątrz nie jest lwem salonowym, ale wciąż nad sobą pracuje, co owocuje progresem- zarówno osobistym, jak i tym wieloobszarowym- wdraża on nowe rozwiązania, które odkrywa właśnie w grupie. Nie ogranicza się on wyłącznie do własnych refleksji, przyjmuje on krytyczne komentarze, wpływające również na zmianę strategii, którą obrał.

Zbyszek nie przejmuje się tym, ponieważ wie, że jego działania skierowane są głównie do ludzi, a zdanie odbiory, odbiór wykreowanego produktu przez szersze grono życzliwych mu osób, determinuje dalsze powodzenia.

Na podstawie tej historii możemy dojść do jasnych wniosków- warto zawierać nowe kontakty!

Im więcej ludzi poznasz, tym większa szansa na to, że zbudujesz kreatywny zespół, będący doskonałym początkiem ścieżki upragnionej kariery.

Czym są dystraktory?

W czym tak naprawdę mogą pomóc Ci ludzie?

1. Motywacja

Odpowiednia osoba obok Ciebie nieraz powie Ci ,słuchaj, stary, weź się w garść i działamy!”, nie pozwoli Ci się poddać i wskoczyć na zawsze pod ciepły koc. Warto mieć znajomych budujących nasze morale, nie pozwalających nam się zatrzymywać, wówczas gdy jest trudno. Nie ma barier nie do pokonania, kiedy masz ów silną motywację!

2. Zdobywanie nowych informacji w przystępny sposób

Nikt tak jak nasz rówieśnik nie przekaże nam często niedostępnej wiedzy. Prosty język, przykłady z życia oraz interakcja składają się na sukces! Sukces, który jest na wyciągnięcie Twojej ręki. Robienie czegokolwiek bez zaplecza intelektualnego zwykle spełza na niczym, dlatego tak ważne jest, aby zadbać także o tę sferę Twojego życia.

3. Korekta

Niejednokrotnie pracując nad jakimś zleceniem w pojedynkę, masz wrażenie, że coś Ci umknęło. Analizujesz to, co wykonałeś na wszelkie możliwe sposoby i nadal nie wiesz, co należałoby zmodyfikować lub o co wzbogacić wykonaną pracę. Gwarantem powodzenia w takiej sytuacji stają się właśnie znajomi, spoglądający na problem świeżym okiem.

4. Nowe cenne idee

Ludzie to żywe nośniki idei. Rozmawiając z kolegami możesz dojść do naprawdę interesujących konkluzji oraz pomysłów- na przykład na biznes, czy całe Twoje życie. Wspólne burze mózgów, rozrysowywanie map myśl albo ciekawa rozmowa…dlaczego nie?

Czym jest technika pomodoro?

5. Zdobywanie patronów

Czasem działania, które zamierzasz przedsięwziąć pochłaniają duże zasoby pieniężne. Co zrobić, aby maksymalnie zminimalizować ich koszty? Oczywiście znaleźć partonów. Patronów, czyli firmy, bądź osoby fizyczne, którymi też są ludzie. Żywe interakcje w takich przypadkach pomogą Ci być efektywnym oraz przekonującym partnerem biznesowym.

Wiesz już, że odpowiednie towarzystwo to klucz do Twojego sukcesu! Gdzie zatem można spotkać osoby, które pomogą Ci zrealizować Twoje plany i marzenia? Wszędzie, dosłownie wszędzie. Zaufaj mi. Wystarczy jedynie nie zapominać o uśmiechu, otwartości oraz determinacji, które w połączeniu wyniosą Cię na sam szczyt. Nie bój się podejść do osoby, wyglądającej na ciekawą, wartościową- działaj!

Progres to wynik działania! Działania wspólnie z ludźmi. To właśnie sukces dzielony z bliskimi smakuje najlepiej- czyż nie? Nikt nie każe Ci przecież wchodzić w poważną spółkę, wystarczy, że podejmując decyzję zwrócisz uwagę także na wskazówki, doświadczenie oraz kreatywne, budujące słowo innych.

Drogi Czytelniku!

Przyjmij założenie, że Twoje działania będą efektywne.
Znajdź ludzi, którzy podzielą to przekonania i pomogą Ci zrealizować cel.
Ciesz się postępem oraz osiągnięciami.

Bądź mądry, nie mierz się z zadaniem sam! Powodzenia!

Zgadzasz się? Podziel się tym z innymi!


Polub naszą stronę, czytaj wszystkie artykuły i rozwijaj się z nami!

[kkstarratings]

 

Leave a comment