Akademia ,,Młodzi Bogaci”

Bez nazwy-1

Pieniądze obecne w każdej dziedzinie naszego życia. W dzisiejszych czasach młody człowiek wychodzi ze szkoły, zakłada konto bankowe, ma kartę kredytową, ale nie wie jak obracać się w świecie finansowym – edukacja formalna nie przekazuje nawet podstawowej wiedzy o finansach. Liczba osób zadłużonych gwałtownie wzrasta, młodzież staje się celem wielu instytucji finansowych. Dzieci już od najmłodszych lat powinny uczyć się jak obchodzić się z pieniędzmi, jednak rodzice i szkoły często nie uczą dzieci tego, jakie kroki podjąć, by stawać się bogatszym. Młodzi ludzie nie mają nawet podstawowej wiedzy w zakresie finansów – zarządzania, oszczędzania i zarabiania. Tę lukę w procesie rozwoju stara się wypełnić akademia ,,Młodzi Bogaci” prowadzona przez grupę progresywni.eu oraz stowarzysznie YourChoice.

Czym jest Akademia ,,Młodzi Bogaci”?

Akademia ,,Młodzi Bogaci” ma na celu uczyć i nauczyć młodych ludzi o finansach. Organizujemy jednodniowe szkolenia, których tematyka dotyczy tego jak stawać się bogatszym,
a konkretniej:

-oszczędzania,
-zarządzania,
-zrozumienia podstawowych zagadnień ekonomii,
-podejmowania kroków w celu znalezienia pierwszej pracy,
-zarabiania pieniędzy w młodym wieku.

Chcemy, by przeszkolona przez nas młodzież zrozumiała jak wielkie korzyści płyną z nauki oszczędzania i zarządzania. Zależy nam na tym, by zainspirować naszych uczniów nauką
o pieniądzach. Chcemy zapobiegać kłopotom związanym z finansami w przyszłości – wyszkolimy przyszłych milionerów! :)4

Certyfikat

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje wyjątkowy certyfikat wystawiony przez grupę progresywni.eu oraz stowarzyszenie YourChoice. Podpisany przez organizatorów i prowadzących szkolenie certyfikat zaświadcza o przeszkoleniu uczestnika w zakresie podstawowej wiedzy o finansach i zarządzaniu. Certyfikat można wykorzystać na przykład jako załącznik do CV, kiedy “Młody Bogaty” będzie w przyszłości ubiegał się o pracę.

Po co i dlaczego?

W obecnych czasach nietrudno zauważyć, że młodzież nie ma skłonności do oszczędzania swoich
(i nie tylko!) pieniędzy. Nic w tym dziwnego – młodzi ludzie są na każdym kroku kuszeni różnymi ofertami, produktami i usługami. Tendencje zakupowe młodych ludzi są bardzo specyficzne. Nastolatkowie często ulegają pokusom i robią zakupy impulsywnie – nie zastanawiając się, pod wpływem silnej potrzeby zakupienia nowych towarów po prostu je nabywają i tracą swoje oszczędności. Przedsiębiorcy, dobrze znając tendencje i kulturę zakupową nastolatków obierają specjalne strategie. Nastolatkowie nie są bowiem wystarczająco finansowo wyedukowani – nad możliwość oszczędzenia kwoty stawiają przyjemność. Brak tak podstawowej wiedzy rzutuje na finansową przyszłość młodzieży.

W trakcie szkolenia poruszymy temat ciągłego bogacenia się i rozwijania siebie w świecie pieniędzy. Potrafimy pomóc młodzieży znaleźć ich karierowy potencjał i wskazać pierwsze kroki w kierunku znalezienia pracy, otrzymania pierwszych poważnych zleceń.

Sprawdź kiedy przelew!

Dla kogo?

Chcemy szkolić dzieci i młodzież w wieku od 14 do 20 lat. W tej grupie wiekowej młodzież coraz częściej boryka się z problemami finansowymi – nastolatkowie muszą zacząć zarządzać swoim budżetem. Człowiek w tym wieku rozgląda się za nowymi źródłami finansowymi i spotyka się
z problemem budowania swojej przyszłości pod względem wyboru pracy.

Jak?

Nasze szkolenia prowadzone są przez doświadczonych trenerów (młodzieżowych i finansowych) stosujących nieformalne metody nauczania. Nasze lekcje nie są nudnymi wykładami! W trakcie zajęć przewidujemy zajęcia w grupach, zadania dla uczestników, konkursy, wystąpienia ludzi związanych z biznesem etc.

10006947_914545582000417_2991009933328912992_nZdjęcie pochodzi z organizowanego przez nas szkolenia YourTurn.

Gdzie i kiedy?

Najbliższe szkolenie organizowane będzie 01.04.2017 r. (sobota) o godzinie 12:00 w Auli VII Budynku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Kto będzie uczył?

Obok zespołu młodych ludzi mających doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów głównym trenerami będą:

Łukasz Zakrzewski
Podróżnik, przedsiębiorca. Odbywał praktyki zagraniczne we Francji, Cyprze, Grecji i Wielkiej Brytanii. Podczas pobytu w USA na zjeździe najbogatszych Amerykanów miał okazję poznać m.in. Warrena Buffeta, Arnolda Schwarzeneggera czy Nica Woodmana (założyciel kamer GoPro). Pasjonat rozwoju osobistego, uczestniczył w szkoleniach z Anthonym Robbinsem, Braianem Tracy, Nickiem Vujicicem oraz Robertem Kiyosakim. Nigdy nie pracował na etacie. Obecnie rozwija dwa własne projekty start-upowe oraz przebywa na inkubacji na Stadionie Narodowym współpracując ze start-upem Migam. Propagator filozofii W. Buffeta: “Rule No.1: Never lose money. Rule No.2: Never forget rule No.1.”


Marcin Bruszewski
Współtwórca ogólnopolskiej olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii”, odpowiedzialny za marketing. Jego kampanie zdobyły 3 statuetki Effie Awards i nagrodę Dyrektora Marketingu Roku. Znalazł się na prestiżowej liście 30 Under 30 Europe amerykańskiego wydania Forbes.


Jakub Latoszewski
Networker, prezes stowarzyszenia ,,Future Is Coming” oraz członek Pomorskiej Rady Oświaty
i zespołu ds. kształcenia na nowy rynek pracy przy Marszałku Województwa Pomorskiego, gdzie wspólnie z pozostałymi ekspertami opracowuje wskazówki dla jednostek oświatowych. Od niespełna pięciu lat realizuje projekty społeczne, między innymi konferencje biznesowe ,,Future Is Coming”, na których prezentują się zarówno młodzi, jak i doświadczeni przedsiębiorcy.
Na co dzień pracuje z młodymi firmami oraz korporacjami z całej Polski – realizuje dla nich zadania związane z rozwojem produktu, budowaniem sieci kontaktów oraz sprzedażą.Dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco! https://www.facebook.com/events/278520832578182/

Przyszłe wydarzenia:
MŁODZI BOGACI

Ilość miejsc jest ograniczona. Kup bilet dzisiaj!

https://akademia-mlodzi-bogaci.evenea.pl/

[pdf-embedder url=”http://progresywni.eu/wp-content/uploads/2017/02/REGULAMIN-MŁODZI-BOGACI_.pdf” title=”REGULAMIN ,,MŁODZI BOGACI_”]