Jakie dokumenty są potrzebne w trakcie składania wniosku o pożyczkę gotówkową? Rodzaj wymaganych zaświadczeń może różnić się w zależności od banku oraz kwoty, którą chcesz pożyczyć. Sprawdź, które dokumenty należy przygotować, ubiegając się o wsparcie finansowe i spraw, aby potrzebne środki pojawiły się na Twoim koncie w kilka chwil!
Pożyczka gotówkowa – najważniejsze dokumenty
Podczas składania wniosku o pożyczkę gotówkową musisz dopełnić kilka istotnych formalności. Przed podjęciem decyzji o kwocie udzielanego wsparcia finansowego, okresie spłaty czy wysokości comiesięcznych rat warto zadbać m.in. o niezbędne dokumenty i zaświadczenia, dzięki którym otrzymasz środki na realizację dowolnego celu. Co powinno się przygotować przed wysłaniem formularza do przyszłego pożyczkobiorcy?
Przede wszystkim przyda Ci się dowód osobisty – pożyczkę gotówkową może otrzymać osoba, która ukończyła 18. rok życia.
Potrzebujesz niewielkiej pożyczki gotówkowej? Podczas ubiegania się o wsparcie finansowe w PKO Banku Polskim liczba wymaganych dokumentów została zmniejszona do minimum. Przykładowo, składając wniosek o wsparcie finansowe w kwocie nieprzekraczającej 6 200 złotych, możesz złożyć wniosek i zawrzeć umowę online bez konieczności kontaktu z doradcą czy odwiedzenia oddziału. Sprawdź szczegóły pożyczki gotówkowej w PKO Banku Polskim i zrealizuj dowolny cel za pomocą uzyskanych środków: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/szybka-pozyczka-gotowkowa/
Pożyczka z banku – jakie dokumenty należy przygotować?
To, jakie dokumenty będziesz potrzebować w trakcie składania wniosku o pożyczkę gotówkową, zależy przede wszystkim od banku i ustalonych procedur. Niektóre instytucje finansowe stawiają przed przyszłymi pożyczkobiorcami spore wymagania, dlatego warto zawczasu przygotować niektóre zaświadczenia.
1. Dokumenty potrzebne do pożyczki – wyciągi bankowe
Przyszły pożyczkodawca może poprosić Cię o dostarczenie wyciągów bankowych. Powinny zawierać spis wszystkich transakcji, które zostały dokonane w określonym przedziale czasowym – zarówno przychodzących, jak i wychodzących. Dzięki temu może on zweryfikować informacje m.in. o bieżących zobowiązaniach oraz o różnych stałych opłatach.
2. Zaświadczenie o dochodzie a pożyczka z banku
Ubiegając się o pożyczkę gotówkową, warto przygotować zaświadczenie o dochodach, dzięki któremu bank zweryfikuje kwotę wynagrodzenia, rodzaj umowy oraz czas jej trwania – po stosowny dokument udaj się do swojego pracodawcy. Warto wiedzieć, że w przypadku przedsiębiorców pożyczkodawca może poprosić o przedłożenie PIT-36 lub PIT-36L, a osób mających dochód z najmu – PIT-28.
3. Pożyczka gotówkowa i zgoda współmałżonka
Jeżeli jesteś w związku małżeńskim i nie posiadasz rozdzielności majątkowej, bank może poprosić Cię o dostarczenie dokumentu ze zgodą współmałżonka na zaciągnięcie pożyczki. Najczęściej jest ona wymagana w przypadku dużych kwot lub innych produktów bankowych.
Pamiętaj, że to bank decyduje, jakie dokumenty będą potrzebne podczas ubiegania się o pożyczkę gotówkową. Przygotuj zawczasu potrzebne zaświadczenia – możliwe, że dzięki temu pożyczkodawca o wiele szybciej rozpatrzy Twój wniosek, a środki zostaną niezwłocznie przekazane na Twoje konto.
Material partnera.