Skip to content Skip to footer

Paysafecard gdzie kupić, jak działa oraz czy jest bezpieczna?

Era na karty przedpłacone (pre-paid) zaczęła się dawno temu. Jest to idealny sposób na płatności w Internecie, gdy nie chcemy udostępniać zewnętrznym firmom naszych danych w tym numeru karty płatniczej lub kredytowej. W tym artykule dowiesz jak się jak działa, czy jest bezpieczna oraz gdzie możesz ją kupić. Poruszymy również kwestie sprzedaży tych kart oraz kwestie podatkowe takie jak podatek VAT. Zapraszamy!

Paysafecard co to jest?

Paysafecard to przedpłacona karta (pre-paid), dzięki której możesz zapłacić w internecie bez konieczności podawania swoich danych. Każda z kart posiada 16-cyfrowy kod PIN, dzięki któremu będziesz mógł lub mogła dokonać płatności online bez konieczności posiadania karty płatniczej lub konta bankowego. Kartą paysafecard, można płacić w wielu sklepach i serwisach internetowych, a także dokonywać za ich pomocą tzw. mikropłatności w grach online oraz przeglądarkowych.

Świetnie sprawdza się w środowisku młodych osób, które nie posiadają kont bankowych lub ich rodzice nie chcą płacić za wirtualne przedmioty. W takiej sytuacji wystarczy odłożyć gotówkę, pójść do jednego z 600 000 tysięcy punktów sprzedaży i nabyć kartę.

Jak działa paysafecard?

W możliwie najprostszy sposób. Zainteresowana osoba musi udać się do wybranego punktu sprzedaży, a następnie wybrać kwotę zasilenia karty. Cały proces wygląda praktycznie tak samo jak doładowanie karty SIM u jednego z operatorów. Jeśli już zasilimy kartę – otrzymamy wydruk z  szesnastoznakowym numerem PIN, który posłuży nam do przeprowadzenia płatności.

W kolejnym kroku musisz wybrać rzecz, za którą zapłacisz. Jeśli są to dodatki do gry lub wirtualna waluta z gry (np. RP w League Of Legends) – kliknij i wybierz płatność za pomocą paysafecard, a następnie wprowadź wyżej wspomniany kod PIN.

Gotowe. Płatność powinna przebiec bez problemów. Oczywiście o ile wybrałeś adekwatną kwotę zasilenia 🙂

Co jeśli towar kosztuje mniej niż wynosi doładowanie karty?
To żaden problem. Reszta z transakcji pozostanie Twoją własnością, którą będziesz mógł wykorzystać w przyszłości. 

Saldo Twojego paysafecard możesz sprawdzić tu: sprawdź dostępne środki.

Paysafecard kwoty – jakie są limity?

W przypadku klasycznej karty pre-paid wynosi on 1 000 zł.

PAYSAFECARD (zwykłe)
Maksymalna kwota transakcji 1 000 PLN

Jeśli chcesz płacić  przedpłaconą kartą Mastercard to na pewno zainteresuje Cię możliwość zamówienia karty, którą będziesz mógł dowolnie doładowywać. Taką kartę może zamówić również młodzież w wieku 16 lat 🙂 

LIMITY paysafecard mastercard KARTA DLA DOROSŁYCH KARTA DLA MŁODZIEŻY
Maksymalne dostępne środki na karcie 20 000 PLN 4 000 PLN
Maksymalnie doładowanie na dzień 8 000 PLN 4 000 PLN
Maksymalne doładowanie na miesiąc 20 000 PLN 8 000 PLN
Maksymalne doładowanie na rok 200 000 PLN
Limit transakcji 4 000 PLN 4 000 PLN
Dzienny limit transakcji 8 000 PLN 4 000 PLN
Limit wypłat z bankomatu 2 000 PLN 2 000 PLN
Wypłata z bankomatu na dzień 2 000 PLN 2 000 PLN
Wypłata z bankomatu na miesiąc 5 000 PLN 5 000 PLN

Limity paysafecard Payout

MY PAYSAFECARD STANDARD MY PAYSAFECARD UNLIMITED
limit na Payout Transakcja 1 000 PLN 11 666,67 PLN
Miesięczny Payout limit transakcji 1 000 PLN
Roczny Payout limit transakcji 70 000 PLN

Czym jest Payout?

Usługa Paysafecard Payout umożliwia wypłacanie pieniędzy z konta paysafecard w bankomatach 🙂

Czy sprzedaż Paysafecard podlega opodatkowaniu?

W przypadku karty pre-paid, osoba która nabyła paysafecard w rzeczywistości otrzymuje kartę z wydrukowanym kodem PIN. W tym momencie można przedwcześnie stwierdzić, że jest to dostawa towarów. Dlaczego? Bo karta z kodem PIN to przecież przedmiot materialny, a sprzedawca otrzymuje za nią zapłatę.

De facto sprzedaż paysafecard to po prostu wymiana pieniądza obiegowego na cyfrowy, dlatego sprzedaż paysafecard nie jest odpłatna. To pierwszy argument za tym, aby nie naliczać VAT-u na tej transakcji. Jako, że pieniądz cyfrowy to również środek płatniczy, który umożliwia dokonywanie płatności przez Internet, karta paysafecard nie mieści się w definicji towaru w rozumieniu art. 2 pkt 6 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT).

Kody PIN zastępują środki pieniężne, za które zwyczajowo nabywa się towary i usługi. Sprzedaż paysafecard, a właściwie udostępnianie kontrahentom kodów PIN, którymi dokonują zakupów nie można utożsamiać z dostawą towarów, podlegającą opodatkowaniu VAT. Stanowisko takie przyjął Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach 15 kwietnia 2013 r. w interpretacji indywidualnej (IBPP2/443-28/13/KO).

~Andrzej Lazarowicz. 

Czyli: sprzedaż paysafecard nie podlega opodatkowaniu VAT. 

[kkstarratings]

Gdzie kupić paysafecard?

W jednym z ponad 600 000 lokali oraz online! Pełną listę punktów obsługujących sprzedaż offline znajdziesz na oficjalnej stronie dystrybutora. 

Paysafecard online – jak doładować konto przez Internet?

To również dziecinne proste. Dokładnie tak jak w przypadku punktów stacjonarnych, tak samo w Internecie odbywa się zamiana pieniądza obiegowego na cyfrowy kod PIN. Jedyna różnica jest taka, że zamiast gotówki/płatności przez terminal – odbywa się to za pomocą przelewu lub szybkiej płatności online.

Aby dokonać doładowania karty pre-paid przez Internet musisz wejść na stronę WKV

a następnie wybrać kwotę, zarejestrować konto i cieszyć się wirtualnymi pieniędzmi 🙂

Paysafecard online

Pieniądz wirtualny z pewnością jest bardziej odporny na uszkodzenia oraz zużycie. Mieliśmy przyjemność ostatnio opublikować artykuł o tym gdzie wymienić uszkodzony banknot.  Zachęcamy do zapoznania się z artykułem oraz – oczywiście – rozważenie wymiany gotówki na cyfrowy ekwiwalent!

Jak oszczędzać pieniądze – sprawdź nasz nowy artykuł na temat oszczędzania!

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł odpowiedział na Twoje pytania i obawy. Pozostała nam ostatnia kwestia: czy paysafecard jest rzeczywiście taki bezpieczny? W naszej ocenie nie istnieją powody, dla których mielibyśmy stwierdzić coś przeciwnego. “Safe” jest rzeczywiście “bezpieczny” 🙂

A czy ty kiedykolwiek kupiłeś bądź kupiłaś paysafecard? O jakim nominale i na co wykorzystałeś/aś  te środki? Daj znać w komentarzu!

Leave a comment