Skip to content Skip to footer

Airbnb zniżka na start – odbierz kod o wartości 138zł na pierwszą rezerwację!

Jak odebrać kupon Airbnb o wartości aż 138 zł?

To bardzo proste. Wystarczy, że założysz konto przechodząc na serwis po tym linku (KLIKNIJ TUTAJ). Airbnb zniżka na start to aż 138 zł do wykorzystania na najbliższy wyjazd.

Nie ma znaczenia gdzie, ani kiedy – rabat będzie na Ciebie czekał!

Co to jest Airbnb?

Airbnb to platforma, na której możesz wynająć zakwaterowanie od lokalnych mieszkańców. Nieważne gdzie, nieważne na jak długo, nieważne jak duże. Pokoje, mieszkania i domy są obecnie oferowane w ponad 190 krajach. Oczywiście na początku wiele osób jest sceptycznie nastawiona do tego pomysłu. Zostać u kogoś w domu?! Czy ludzie są wiarygodni? Co się stanie, jeśli gospodarz odwoła nocleg w ostatniej chwili? Pytanie za pytaniem. Spokojnie. Airbnb wszystkim się opiekuje i gwarantuje, że w przypadku niezgodności miejsca zameldowania z opisem – na własny koszt zapewenią Wam nocleg w pobliskim hotleu lub innym lokum Airbnb.

Jak działa Airbnb?

Rejestracja na platformie jest bardzo łatwa i prosta. Pamiętaj jednak, że będziesz musiał zweryfikować dane za pomocą prawa jazdy lub dowodu osobistego. Po pomyślnym zakończeniu procesu rejestracji i weryfikacji, można rozpocząć wyszukiwanie.

Wypełniamy pola: wprowadź cel podróży, liczbę gości, datę przyjazdu i wyjazdu i wyskakują nam oferty z dostępnym zakwaterowaniem. Wyszukiwanie można dodatkowo ograniczyć specjalnymi filtrami.

Można np. zawęzić poszukiwania w ramach przedziałów cenowych za dobę lub wybrać rodzaj zakwaterowania. Na przejrzyście ułożonej mapie widać na pierwszy rzut oka, gdzie oferowane są pokoje/apartamenty/domy, alternatywnie można kliknąć bezpośrednio na zdjęcia, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje. Jeśli przeglądamy ofertę to należy spojrzeć na oceny, czy jest to mieszkanie, które jest wynajmowane nieregularnie (tak naprawdę tylko pod nieobecność gospodarza).

W informacjach można znaleźć również system oceny. W różnych kategoriach, takich jak na przykład – czystość, odległość, itp. najemcy mogą przyznać do 5 gwiazdek. Dodatkowo, zwykle pisze się o tym krótki komentarz. To daje przyszłemu najemcy, dobry wgląd. Po wybraniu zakwaterowania jest możliwość kliknięcia na przycisk: Zamów rezerwację. Tutaj ważne jest, aby wiedzieć, że kwota jest pobierana natychmiast. Czy to kartą kredytową, czy też Paypalem. Jeśli gospodarz zrezygnuje, dostaniesz zwrot pieniędzy. Dobrze wiedzieć, że gospodarz otrzymuje pieniądze dopiero po 24 godzinach od zameldowania się najemcy w obiekcie Airbnb. W przeciągu 24 godzin otrzymasz krótką wiadomość SMS, w której będziesz mógł bezpośrednio sprawdzić, czy gospodarz zaakceptował lub odrzucił ofertę. Wszystko inne można wyjaśnić z gospodarzem poprzez system wiadomości po ponownym zalogowaniu się na platformę Airbnb. Po zaakceptowaniu regulaminu domu, zostanie on ponownie przesłany do Ciebie. Tak wygląda cały proces znajdowania noclegu i atrakcji, które nas interesują. Nie jest to skomplikowane. Platforma jest czytelna i przyjazna w obsłudze.

Krótka historia Airbnb

Firma Airbnb została założona w San Francisco w 2008 roku przez Briana Chesky’ego, Joe Gebbię i Nathana Blecharczyka. Pomysł narodził się w październiku 2007 roku na podstawie osobistych doświadczeń ze zbyt drogim wspólnym mieszkaniem i w pełni zarezerwowanymi hotelami. Pierwotna nazwa Airbedandbreakfast została skrócona do Airbnb w 2009 roku. Firma organizuje zakwaterowanie w ponad 190 krajach i ponad 26000 miast. Jako platforma internetowa, ustanawia kontakt pomiędzy gospodarzem i gościem i jest wyłącznie odpowiedzialna za obsługę rezerwacji. Każdy użytkownik, tj. gospodarz i gość, zarejestrowany jest na Airbnb i posiada swój profil. Gospodarze muszą przesłać co najmniej jedno zdjęcie i podać numer telefonu, goście muszą podać znacznie więcej informacji.

Zalety Airbnb:

  • Noclegi u mieszkańców – można zobaczyć jak w danym kraju, mieście żyją zwykli ludzie, można uzyskać znacznie więcej ciekawych informacji o tym miejscu.
  • Nocleg może być tańszy niż w hotelu – cena jest uzależniona od warunków w jakich chcemy mieszkać, można czasami znaleźć naprawdę atrakcyjne warunki cenowe.
  • Będziesz przebywać w wyjątkowych miejscach – można mieszkać w miejscu, które nie jest typowo turystyczne, co pozwala zobaczyć bardzo nietypowe zakątki, o których większość turystów nie ma pojęcia.
  • Po jednorazowej rejestracji jest to bardzo prosta i szybka obsługa – przejrzystość i prostota platformy sprawia, że łatwo i chętnie się z niej korzysta.
  • System poleceń dla przyjaciół, więc możesz zaoszczędzić pieniądze – mogą zyskać zarówno osoby, które zostały zaproszone przez ciebie oraz może zarobić sam zapraszający. Wystarczy zarejestrować się korzystając ze specjalnego linku dostępnego na stronie.
  • Airbnb oferuje jasny i uczciwy system oceny.
  • Płatność jest bardzo prosta, może być dokonana za pomocą karty kredytowej lub poprzez Paypal.
  • Zapłata od gospodarza zostanie dokonana dopiero po zameldowaniu – nie ma możliwości oszustwa w tym przypadku i strachu przed utratą pieniędzy.
  • Jest dostępna aplikacja na telefon – otrzymujemy stały dostęp do platformy.
  • Od 2011 roku możliwe jest połączenie profilu z portalem społecznościowym Facebook – umożliwia to wyświetlanie ocen użytkownika Airbnb poprzez znajomych.

Platforma przez niedługi okres czasu bardzo się rozwinęła i zyskała wielu fanów. Jest to świetny pomysł na rezerwację noclegu inną drogą, możemy zyskać nowe doświadczenia i zobaczyć wiele nowych, niezwykłych miejsc. Prywatne zakwaterowanie nie jest tak anonimowe jak hotel. Można “zanurzyć się” w mieście tak prawdziwie, jak to możliwe. Platforma daje możliwość poznania bliżej gospodarzy, mieszkańców danego miasta. Opisy i oceny użytkowników są bardzo czytelne, dlatego przybywając na miejsce wiemy czego można się spodziewać i nic nie może nas zaskoczyć. Airbnb jest platformą dla ludzi, którzy kochają przygody i nie lubią nudy, chcą poznawać nowe miejsca, nowych ludzi i zawiązywać nowe przyjaźnie.

Leave a comment